T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KIRKLARELİ / LÜLEBURGAZ - Ahmetbey Şehit Öğretmen Uğur Gören Çok Programlı Anadolu Lisesi

Haberler

Haz

        2017 - 2018  Eğitim Öğretim Yılı  08/06/2018 Cuma Günü okulumuzda düzenlenilen törenle son buldu. Törende öğrencilerimiz sene boyunca başarılı çalışmalarının  ödüllerini aldılar.Bu başarı da katkıları bulunan başta aileri olmak üzere tüm öğretmenlerimizide tebrik ediyoruz.

      Törende her sınıf seviyesinde birinci olan  9/AL  Tuğba KILIÇ, 9/AMP Emre ÇETİNKOL, 10/AL Rabiya KÖKTEKİN , 10/MUH Soner BİLGİN ,11/AL Hazal Damla DURUSU ,11/LOJ. Damla DEMİRCİ ,12/AL Gökhan CABBAR,12/LOJ. Teoman YALIN ve 12/BİL Beyza AYDIN’a  hediyelerini  Okul Md.Yrd. Gülay ACAR verdi.

      Üstün Başarı Belgesi alan 11/AL sınıfı öğrencileri Sena Nur BOZ ve Hazal Damla DURUSU da belgelerini ve hediyelerini Okul Müdürümüz Özcan SANDIK tan aldılar.

      Lüleburgaz Belediyesi Ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ortaklaşa düzenlediği İnovasyon Eğitimine Katılım Belgelerini öğrencilerimiz Okulumuz Coğrafya Öğretmeni Hüseyin ÜRGÜN’den aldılar.

    

Haz

              2017-2018 Türkçe’nin doğru ve güzel konuşulması ve Türk Dilinin zenginliklerinin ortaya çıkarılması etkinlikleri kapsamında düzenlenen panel ve etkinliklere katılan öğrenciler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Aşkiye Neşet Çal Sahnesi’nde düzenlenen törenle ödüllendirildi.

             Törene Okulumuzu "Değerler Panelinde" temsil eden 9/AL sınıfından Sıla BEZER ve öğrencimizin hazırlanmasında emeği geçen Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Özgür LEVENT temsil etti.

             Sıla BEZER ödülünü İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Nedim ÇETİN´den aldı.

Haz

      7. SOGLA Akademi Lüleburgaz Fikir Hızlandırma Kampı, Lüleburgaz Belediyesi desteği ve ev sahipliğinde Okan Üniversitesi Sosyal Girişimcilik ve Sosyal Sorumluluk Uygulama ve Araştırma Merkezi ve SOGLab Sosyal Girişim Laboratuvarı paydaşlığıyla yürütülüyor.

      5-9 Haziran tarihleri arasında yapılacak olan iş fikri hızlandırma kampına ilk ona giren ´´kahvaltımatik´´ projemizin ekibi Aybüke DOĞAN,Oğuzhan KARADAĞ,Muhsin Cem ÇAĞLIYAN ve Erkan YILDIZ ´da katılıyor.

 

Haz

     01/06/2018 TARİHİNDE OKULUMUZ BAHÇESİNDE YAPILAN TÖRENLE  2017/2018 MEZUNU 32 ÖĞRENCİMİZİ UĞURLADIK.

     TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI ÖĞRETMENİMİZ ÖZGÜR LEVENT´İN SUNUCULUĞUNU YAPTIĞI TÖRENDE OKUL MÜDÜRÜMÜZ ÖZCAN SANDIK, COĞRAFYA ÖĞRETMENİMİZ HÜSEYİN ÜRGÜN VE OKUL 1. ADINA 12/ANADOLU ÖĞR. GÖKHAN CABBAR BİRER KONUŞMA GERÇEKLEŞTİRDİ. DAHA SONRA OKUL KÜTÜĞÜNE ALAN BİRİNCİLERİMİZ  ANADOLU LİSESİ GÖKHAN CABBAR, ANADOLU MESLEK PROGRAMINDAN  TEOMAN YALIN  VE MESLEK LİSESİ BÖLÜMÜNDEN NAZLICAN AŞIK´IN PLAKET ÇAKMASI İLE DEVAM EDEN  TÖRENİMİZ KEP ATMA İLE SON BULDU. 

     ÖĞRENCİLERİMİZ DAHA SONRA GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER.

     TÜM MEZUNLARIMIZA MUTLULUK VE BAŞARILAR DİLİYORUZ.

     

Haz

   01/06/2018  Cuma Günü  Saat 16:30 ´ da yapılacak 32 Öğrencimizin Mezuniyet Törenini Onurlandırmanız bizi memnun edecektir.

May

          19 MAYIS ATATÜRK´Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI  coşkuyla kutlandı. Okunan şiirlerin, yazıların yanı sıra sportif gösteriler, dans gösterisi, yarışmalar gibi etkinlikler törene renk kattı. Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

May

            Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Lüleburgaz Belediyesi iş birliği ile yürütülen "Geleceğin Yıldız Girişimcileri" ile iligi olarak ; 17 Mayıs 2018 tarihinde Prof.Dr.Necdet TEKİN Gençlik Merkezi´nde  Demoday Finali yapıldı. İlk bölümde 32 projeni yarıştığı Demoday Finalinde okulumuz adına yarışan"Kahvaltımatik Projesi"ilk ona girerek ikinci tura yükseldi.

           Ramazan Yaman Fen Lisesi´nden "YEH" adlı proje birinci olurken 10 proje ekibine de iş fikirlerini hayat geçirmelerinde iş fikri hızlandırma desteğinin sağlanacağı müjdesi Lüleburgaz Belediye Başkanı Sayın Murat Gerenli tarafından verildi.

           "Kahvaltımatik" projesini sunan Aybüke DOĞAN,Oğuzhan KARADAĞ,Erkan YILDIZ ve Muhsin Cem ÇAĞLAYAN ile "Geri Dönüşüm" projesini sunan Tuba KILIÇ , Sıla BEZER, Elif ÇİÇEKDAL ve Cumhur Emre OKTAR  öğrencilerimize ayrıca Proje Rehber Öğretmenleri Fulya TUNÇEL ve Özgür LEVENT öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

May

               Okulumuzda 19 Mayıs Atatürk´ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenilen "Atatürk Kupası" turnuvası finalleri yapıldı.                     Erkekler Futbol Müsabakaları Finalinde 11 Sınıflar Tolga GÜMÜŞ´ün attığı 2 golle 10.sınıfları 2-0 yenerek şampiyon oldular.                                                             Sınıflar arası Valeybol Müsabakalarında ise 12/AL sınıfı 10/AL sınıfını 25/19 ve 26/24  skorlarla 2-0 yenerek şampiyon oldular.                                                                 Bilek Güreşin de ise rakiplerini birer birer deviren Onur SARIYIZ  1. oldu.                                                                                                                                            Halat Çekme elemelerinde ise Kızlarda  12/AL ile  11/AL ,Erkeklerde  10/MUH ile   9/AL sınıfları finalist oldular.                                                                        

Top Sektirme Finallerin de  ise 9/AMP Sınıfından Muhammet Emin AYDIN , 10/AL Umut ÖZER ve 12/AL sınıfından Yunus Emre TEKİN mücadele edecekler.

May

       Okulumuzda düzenlenilen sınıflar arası "Atatürk Kupası" müsabakaları bugün oynanılan voleybol müsabakaları ve erkekler ferdi basketbol üçlük atma yarışmaları ile devam etti.

       Voleybol müsabakalarında  9/AMP  sınıfı  9/AL sınıfını yenerken ,Basketbol üçlük atma yarışmalarında ise ikinci tur elemelerinden sonra finale kalan 12/AL ´dan Yunus Emre TEKİN´i geçen 12/LOJ. sınıfından Teoman YALIN  1. olmuştur.

May

          "12 Yıldız Avrupa Şehri Ödülü" ve "Avrupa Diploması Ödüllerini" kazanmış bir Belde Belediyesi olarak Beldemizin Belediye Başkanı Sayın Mustafa ALTNTAŞ ; Avrupa değerlerini benimseyen birlikteliği mümkün kılmaya ve  Avrupa idealini geliştirmek adına değişik etkinlikler düzenledi.

May

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve EKET Fuarcılık işbirliği ile" Üniversite Tanıtım ve Tercih fuarı"3 Mayıs 2018 tarihinde İlimiz Merkez Kırklareli Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilmiştir.

 Etkinliğe Türkiye genelinden 20 Devlet ve Vakıf Üniversitesi  katılmıştır. Etkinliğe Katılımcı Üniversiteler tanıtımları yapılarak  yetkilileri tarafından Doğru Üniversite Seçimi, Kariyer Planlama ve Meslek Seçimi gibi konularda seminerler verilmiştir.

Okulumuzdan Müdür Yrd. Gülay ACAR , Özgür LEVENT ve İlyas ÖZKAN öğretmenlerimizin eşliğinde öğrencilerimiz de katılmıştır.

May

 Okulumuz 10´uncu sınıf karmasının rakibi 9/AMP idi. Çekişmeli başlayan ilk yarının ardından 10´uncu sınıf karması maçı 5-0 gibi farklı kazandı.

Nis

         İnovasyon ve Tasarım yılı kapsamında Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Lüleburgaz Belediyesi iş birliği ile yürütülen "Geleceğin Yıldız Girişimcileri" ile iligi olarak ;25-26 Nisan 2018 tarihlerinde "İş Fikri Geliştirme Hackathon" programı 09:00 - 17:00 saatleri arasında Lüleburgaz Kadın Akademisin´de yapılmıştır. Okulumuz öğretmenleri Fulya TUNÇEL ve Özgür LEVENT´in rehberliğinde oluşturulan iki grup öğrencimiz ile iki farklı projenin sunumunu gerçekleştirilmiştir.

Nis

     Gençlik ve Spor Bakanlığı´nın  Çanakkale Şehitlerimizi Anmak,onları yad etmek için 24-25 Nisan 2018 Tarihinde  her yıl  81 ilden katılımın  sağlanması ile düzenlen"57.Alay Vefa Yürüyüşü" ne bu yıl okulumuz öğrencileride katılmıştır.

Nis

     19 MAYIS "ATATÜRK KUPASI" SINIFLAR ARASI FUTBOL TURNUVASI ELEME MAÇLARI BUGÜNKÜ İLK DÜDÜKLE BAŞLADI. MAÇLAR 20 ŞER DAKİKALIK 2 DEVRE OLARAK OYNANACAK. FİNAL MAÇI 17 MAYIS TARİHİNDE YAPILACAK OLAN TURNUVANIN İLK MAÇINDA  9/AMP  İLE  9/AL SINIFLARI KARŞI KARŞIYA GELDİ. NORMAL SÜRESİ BERABERE TAMAMLANAN KARŞILAŞMA PENALTI ATIŞLARI SONUCUNDA 9/AMP SINIFININ GALİBİYETİ İLE SONA ERDİ.

     TURNUVAYA KATILAN TÜM TAKIMLARA BAŞARILAR DİLİYORUZ.